Frambozen kwark taart

Een heerlijke Frambozen kwark taart, ontwikkeld door één van onze leden van de facebookgroep!

(je kan de smaak aanpassen door andere smaken suikervrije siroop te gebruiken en daarmee ook de bijbehorende suikervrije jam). 

Agar-Agar is te koop bij de Jumbo. 5 zakjes á 7 gram. Sinds ik agar-agar ontdekt heb vervang ik dit altijd voor gelantineblaadjes. Het bevat veel minder koolhydraten en stolt veel sneller vanaf 40 graden. Waardoor je een mooiere steverige structuur krijgt in je taarten. 

Bakingsoda koop je op de bakafdeling in de supermarkten, vomar heeft het naast de bakkin liggen in 5 zakjes van 10 gram. 

LET OP!!! DEZE TAART DUURT ONGEVEER 5 UUR, inclusief opstijven. 

Nodig: springvorm van 22 cm. 

CAKEBODEM: 

 • 5 eieren (gesplitst) 
 • Zoetstof naar smaak (ik gebruik een halve eetlepel steviala) 
 • Theelepel Vanillearoma 
 • 60 ml water 
 • 90 g Amandelmeel 
 • 10 g bakpoeder 
 • 5 g bakingsoda 

FRAMBOZEN CRÈME: 

 • 3,5 g Agar-Agar 
 • 250 g volle kwark (kijk op de verpakking voor degene met de minste koolhydraten, dat verschilt enorm per merk) 
 • 45 ml Raak! Suikervrije limonade siroop (ik gebruik frambozen, maar iedere suikervrije siroop van elke smaak kan. Houd er dan wel rekening mee dat je de jam dan ook aanpast) 
 • 200 ml slagroom (50 ml + 150 ml) 

BESMEREN: 

 • Ceréal suikervrij en glutenvrije Frambozenjam. (of andere jam die onder de 14 kha per 100 gram zit is goed, je gebruikt namelijk maar 30 gram als je royaal bent 40, dus kom je uit op ongeveer 6 kha per taart. Deel dat door 8 stukken en je zit veilig) 
 • Als je een andere smaak taart wilt maken koop dan de jam gelijk aan de smaak van de limonadesiroop. 

NATUREL CREME: 

De tweede laag kan je naturel maken of met een andere smaak siroop. Ik heb hem twee gelijk smakende lagen gegeven. Hier kun je dus zelf spelen. 

 • 3,5 g agar-agar 
 • 200 ml slagroom ( 50 ml + 150 ml) 
 • 45 ml siroop (optioneel als je een naturel laag wilt laat je dit weg –gebruik dan wel wat zoetstof i.p.v. siroop-, of je gebruikt een andere smaak siroop maar dan wel dezelfde hoeveelheid. ) 
 • 250 gr volle kwark 

GELEI-LAAG –TOP-: 

 • 3,5 g agar-agar 
 • 30 ml siroop (in dit geval de frambozen siroop, maar als jij de een andere smaak siroop heb gebruikt dan gebruik je dezelfde. Als je 2 verschillende lagen heb gemaakt dan gebruik je de siroop die je in de onderste laag gebruikt) 
 • 100 ml water 

Optioneel: als garnering kun je slagroom of chocolade gebruiken. 

BEREIDING: 

Zet lekker een muziekje op, doe je favo kookschort voor en zet alles klaar. Maar houd wel de ingrediënten van de verschillende bereidingen goed gescheiden. Heb geduld en begin vroeg, want al met al duurt het ongeveer 5 uur dat hij klaar is. In de tussentijd dat ik moest wachten op het stollen maakte ik andere lekkere koekjes of cakejes. 

Ik wens je een lekkere geurige bakmiddag toe!!! 

Verwarm de oven voor op 180 graden. 

Vet je springvorm in. Ik knip altijd bakpapier in de juiste grootte en gebruik dat i.p.v. vet want dat blijft nooit plakken. Het is even een gepriegel met de rondingen maar het resultaat is verbluffend. 

CAKEBODEM: 

 • Splits de eieren 
 • Mix het eiwit goed stijf met de zoetstof 
 • Roer de eierdooiers met het water goed schuimig met een garde of machine. 
 • Spatel (dus niet mixen of roeren!!) het geklopte eiwit voorzichtig en rustig door het schuimige eigeel 
 • Meng de amandelmeel en de bakpoeder en bakingsoda eerst door elkaar! Daarna zeef je het over het eiwitmengsel en spatel je het door het eiwitmengsel. Goed en rustig spatelen. 
 • Stort dit mengsel in de springvorm en bak het in 40 minuten gaar. 

Laat de bodem afkoelen en snijd hem zodra het mogelijk is door het midden. Zodat je twee mooie delen cake krijgt. 

Leg 1 deel van de cake terug in de springvorm (dit is erg belangrijk dat je het bakpapier etc. Niet verwijderd want je gebruikt deze tot je totale taart klaar is.) 

Smeer over de andere cakeplak de jam. En laat deze even liggen. 

FRAMBOZEN CRÈME: 

 • Wel de agar-agar eerst in een klein schaaltje met ongeveer 4 eetlepels water. De poeder moet er uit zien als behangplaksel maar niet te dik. Is het te dik dan doe je er nog een theelepel water bij, net zolang tot het een beetje als dikke vla eruit ziet. Laat dit 2 minuten staan. Werken met agar-agar vraagt om aandacht en vooral geduld. 
 • Meng de kwark met de siroop. 
 • Klop de 150 ml slagroom stijf met een beetje siroop of zoetstof (optioneel). 
 • Verwarm 50 ml slagroom tot bijna kookpunt en doe hierin de gewelde agar-agar en meng dit met een garde continue goed door. Agar werkt pas goed als het ruim een minuut gekookt is. Dus kook langzaamaan de slagroom terwijl je blijft roeren. 
 • Meng de agar nu door de kwark en meng dit goed door, niet te lang want agar begint te stollen onder de 40 graden. Dus vanaf dit punt moet je een beetje snel werken. 
 • Spatel nu door de kwark/agar mengsel de geklopte slagroom. 
 • Proef nu of het zoet genoeg is voor je, anders kun je nu nog wat druppels siroop toevoegen of zoetstof. 
 • Stort nu het mengsel op de cakebodem die weer in de springvorm ligt. 
 • Leg hier op direct de met jam gesmeerde cakeplak. Met de jam naar boven. 
 • Laat dit opstijven in de koelkast. 

Agar stijft veel sneller als gelantine, dus je kan nu rustig doorgaan met het maken van de tweede cremelaag. 

NATUREL OF TWEEDE CREMELAAG: 

 • Wel de agar-agar eerst in een klein schaaltje met ongeveer 4 eetlepels water. De poeder moet er uit zien als behangplaksel maar niet te dik. Is het te dik dan doe je er nog een theelepel water bij, net zolang tot het een beetje als dikke vla eruit ziet. Laat dit 2 minuten staan. Werken met agar-agar vraagt om aandacht en vooral geduld. 
 • Meng de kwark met de siroop (of met zoetstof als je een neutrale laag wilt) 
 • Klop de 150 ml slagroom stijf met een beetje siroop of zoetstof (optioneel). 
 • Verwarm 50 ml slagroom tot bijna kookpunt en doe hierin de gewelde agar-agar en meng dit met een garde continue goed door. Agar werkt pas goed als het ruim een minuut gekookt is. Dus kook langzaamaan de slagroom terwijl je blijft roeren. 
 • Meng de agar nu door de kwark en meng dit goed door, niet te lang want agar begint te stollen onder de 40 graden. Dus vanaf dit punt moet je een beetje snel werken. 
 • Spatel nu door de kwark/agar mengsel de geklopte slagroom. 
 • Proef nu of het zoet genoeg is voor je, anders kun je nu nog wat druppels siroop toevoegen of zoetstof. 
 • Haal de taart even uit de koelkast en stort op de jamlaag het tweede creme mengsel. 
 • Zet de taart weer terug in de koelkast. 

GELEI LAAG: 

 • Wel de agar-agar eerst in een klein schaaltje met ongeveer 4 eetlepels water. De poeder moet er uit zien als behangplaksel maar niet te dik. Is het te dik dan doe je er nog een theelepel water bij, net zolang tot het een beetje als dikke vla eruit ziet. Laat dit 2 minuten staan. Werken met agar-agar vraagt om aandacht en vooral geduld. 
 • Los de siroop op in 100 ml water. Doe dit in een pannetje en zodra het tegen het kookpunt aan komt dan doe je de agar erin en blijf je met een garde roeren. Kook al roerend een minuut lang. Als je een rodere kleur wilt kun je een beetje sap van een verse biet toevoegen. 
 • Haal de taart uit de koelkast en stort hierover de geleilaag. 
 • Zet weer terug in de koelkast en heb een uurtje of 2 geduld.

Daarna eet smakelijk!!!!!! 


Recept en foto’s: © Nathalie Ruyzing


Koolhydraatarm eten